Friday, April 1, 2016

Downshiftingas Alytuje

Šiandien sulaukiau įdomaus skambučio. Tarsi iš praeities man paskambino Gediminas. labai komunikabilus vaikinas/vyriškis. Su juo bendravom prieš kokius 3 metus, tada, kaip ir dabar siūlė įsigyti bilietus į vieną verslo renginį.

net nežinau, bet tiek praeitą kartą, tiek dabar radom bendrą kalbą, ir prakalbėjome gerą pusvalandį. Kaip ir anąkart, kalbėjom visai apie kitus dalykus nei jo prekes. Labai įdomi patirtis. Kalbėjom apie gyvenimą Lietuvoje. Kadangi jau buvome tarsi pažįstami kalbėjome gana atvirai.

Balsas telefone nepriminė to jauno vaikino, kuris skambino pirmą kart. Tada paskambino nuoširdus jaunuolis, labai paprastas, gal naivus. Ruošėsi važiuoti į Norvegiją uždarbiauti, nes sunkiai matė galimybių užsidirbti, buvo net pramokęs kalbą. Žinoma, gal tai tik istorija užkabinti klientą, NLP kabliukas. Kad net po 3 metų atsimenu vieną iš daugelio šaltų skambučių.

Šį kart kalbėjo savimi pasitikintis vyras, labai ramiu balsu, tokių pokalbių jau turėjęs tūkstančius.

Ir mums besišnekučiuojant sužinau, kad dabar gyvena nebe Kaune. Gediminas man skambina iš Alytaus. Čia jis nuomoja butą už 50 Eurų. Dirba namie. Kiekvieną dieną po darbo, apie 17 vakare eina į sporto klubą, kad išlaikytų gerą tonusą. Sporto areną mato per langą. Džiaugiasi sutaupąs valandą laiko, čia nereikia grūstis kamščiuose kaip Kaune.

Gyvenimo kokybe labai patenkintas, sako geriau nei Norvegijoje. Miestas ramus. Šiek tiek akį bado žmonės su treningais, tiksliau žmonės kuriems virš 30 ir jie vis dar su treningais. Iš kitos pusės, jie nėra agresyvūs, jaučiasi visiškai saugus. Ko kituose miestuose gal ir nebūtų.

-Dzūkai taikūs žmonės. Jam paantrinu.

Viskas šalia, prekybos centras šalia, dirbančiam žmogui visko pakanka. Jei reikia pramogų galima nuvykti į Kauną, viso labo 70km.

Viską pasakoja su labai užtikrintu balso tonu. Ruošiasi keliauti į Rusiją, į Piterį, Maskvą, o po to ir į gilumą. Google Earth jau apžiūrėtas maršrutas.

O po kelių metų kelsis į Akmenę, ten dar pigiau.

Tokie tai žmonės gyvena šalia mūsų. Pabėgti nebūtina į Tailandą, galima ir į Alytų!


No comments:

Post a Comment