Tuesday, March 17, 2015

Apie čia ir dabar, laiko deficitas

 
Visi sėkmės mokytojai ir guru mus moko gyventi čia ir dabar. Ta taip paplitę, kad niekas nebekreipia dėmesio ir rimtai apie tai nesusimąsto. Nuolatos planuoja, ruošiasi, taupo, baiminasi. Bet tai kas akivaizdu, tas nematoma.
Svarbiausi ir būtiniausi dalykai atrodo kaip norma, ir mažiausiai svarbūs. Oras, Vanduo, sveikata, artimieji.
Šią savaitę, visai netyčia nugirdau dviejų vyrukų pokalbį:
Žinai, kai buvau jaunesnis, kokių 28 metų man 31-erių draugelis pasakė, po trisdešimties metai prabėga taip, kad nebespėji skaičiuoti. Jis buvo velniškai teisus.
Kai tuodu vyrukai mane pralenkė, nevalingai žvilgtelėjau į juos. Aukšti, liekni vienas jų žilstelėjęs. Man sunku nusakyti jų amžių, bet matomai panašiai kaip ir man. Ir galiu tai patvirtinti, kad metai tolyn vis greitėja. Aš nebūčiau aš, jei nesumanyčiau tą pakeisti.
Kodėl taip yra, vieni teigia, kad dėl to, kad kuo daugiau pragyveni, tuo mažiau matai naujo. Man tas tinka, tuomet imu bandyti naujus dalykus, naujas maršrutas į darbą, nauja kavinė pietums, nauji patiekalai, nauji pojūčiai!
Kiti teigia, kad mums trukdo per didelis technologijų kiekis, mes nesusikaupiam, esam nuolatos blaškomi emailų, feisbukų ir kitų dirgiklių. Čia pritarsiu 100 %, aš jau totaliai priklausomas nuo savo gadžetų. Ir joks televizorius tam neprilygs. Taigi bandom po darbo minimizuoti buvimo su techniką laiką. Tas padeda.
Kaip visada parekomenduosiu labai gerą online kursą, apie tai kaip veikia smegenys, kaip mes pasirenkam, matuojam, ir t.t Jis ką tik prasidėjo, yra nemokamas, junkis ir tu. https://www.futurelearn.com/courses/the-mind-is-flat

Linkėjimai.
Tadas Medineckas

No comments:

Post a Comment