Sunday, January 25, 2015

Work life balanceDabar tapo labai madinga kalbėti apie darbo, ir suprask gyvenimo balansą. Vien pavadinimas sufleruoja, kad darbas tai ne gyvenimas, kas eilinį dirbantyjį verčia jaustis amžinu vergu. Už šį posakį dar labiau nervuoja kvailos motyvacijos apie tai, jog dirbti reikia tik tai ką myli! Na bet wtf? Ar yra nuoširdžiai mylinčių kasdienę, besikartojančią veiklą? Ir ar ją galima pavadinti darbu? Ta pati veikla, ir jei negali jos pakeisti užknisa. kad ir kokia maloni ji būtų iš pradžių, na nebent esi kūrėjas - dailininkas, rašytojas, skulptorius ir panašiai. Bet kas tada vedžioja tavo ranką, pats, ar aukščiausiasis..

 Neinant labai giliai, viskas ką mes darome nuolat, tampa rutina. nebedžiugina ir malonus kraštovaizdis, nes jau tapo įprastas. Ir monotoniška veikla irgi įgrysta, nors ir prasminga ir atrodė, buvo įdomi. Kaip sakė Brian Tracy, Work is not fun, work is work, you'll have fun after work.

Tai gal nereikia be reikalo erzinti žmonių ir versti jų jaustis nevykėliais jei savo darbo jie nemėgsta. Jei labai nekestų to darbo tai nebedirbtų, o jei dirba reiškia mėgsta. Ir viskas kas vyksta turi geležinę logiką, jei neturėtų vykti tai nevyktų.

labai šaunus, ir tuo pačiu metu keistas filmas Sirver Linings,apie pozityvumo paieškas, kurios iš šalies atrodo kaip kliedesiai, gal tokie ir yra. Taip, reikia ieškoti to kas linksma kiekvienoje situacijoje, nes humoras padeda sunkiausiose gyvenimo situacijose, (Dievų miškas, Balys Sruoga) ir emociją pakeisti galima tik stipresne, pyktį juoku. Pamegink, ta labai šaunu. Pasijuokti geriausia iš savęs. O emocijos užkrečia. Ir pamatysi kaip lengva pakeisti įvykių eigą, ir barnį paversti juoku. Tai beveik psichologinis aikido, tik pozityvus.

Kaip ir visi įgūdžiai, šis įgyjamas nelengvai, o ir prarasti gerus įgūdžius lengva. Kažkodėl mums lengviau piktintis ir bartis nei būti linksmiems.

Tai, kad darbas neatsiejamas nuo gyvenimo, o darbu laikau visą prasmingą veiklą, gali pajausti jo netekęs. Tai yra saviraiškos priemonė, tai savęs įprasminimas. Juk kai susitinki su žmogumi, visuomet domiesi, kuo anas užsiima, tai savotiškas žmogaus vertinimo kriterijus. Mane labai žavi Mr. Money Mustache, vyrukas, kuris nutarė išeiti ankstyvon pensijon, viso labo 35erių tai pirma pasiskaitykit jo blogą, kaip tai yra įmanoma. O po to ką veikti išėjus. Dar yra veikėjas Tim Ferris, parašęs bestselerį The 4 hour workweek, tik nežinau kiek tai komercija, o kiek jo gyvenimo būdas, bet patarimų jie turi gerų. Būdami pensijoje jie vis viena aktyviai dirba, vis vien kovoja su savo įdomis, bet jums duoda galimybę tą stebėti. Mokytis iš jų klaidų ir pavydėti.

No comments:

Post a Comment